Unustamatud Kohtumised Metsloomadega: Safariseiklused Aafrikas

Aafrika on koduks ühele kõige suurejoonelisemale elusloodusele planeedil. Alates suurest gnuu rändest kuni kohtumisteni “suure viisikuga” lubavad safarid üle Aafrika unustamatuid eluslooduse elamusi. Kõrbesse seikledes olge valmis põnevaks seikluseks.

Suure rände tunnistajaks

Looduse üks suurimaid nähtusi, suur gnuude ränne, näeb üle miljoni gnuu, sebra ja gaselli, kes läbivad Serengeti ja Masai Mara ökosüsteeme, otsides rohelisemaid karjamaid. See iga-aastane ränne on erakordne vaatepilt – nii kaugele, kui silm ulatub, sirutavad mürisevad kabjad, mis karja üheskoos liikumisel tolmupilvi üles löövad.

Parim aeg rände jälgimiseks on juulist oktoobrini, mil karjad ületavad krokodillidega nakatunud jõgesid nagu Mara ja Grumeti. Jälgida, kuidas gnuud vette paiskavad, samal ajal kui näljased krokodillid neid varitsemist ootavad, on südantlõhestav kogemus.

Mägigorilladega näost näkku kohtumine

Tõeliselt alandav kogemus – gorillaretk võimaldab teil tund aega jälgida neid õrnaid hiiglasi nende loomulikus elupaigas. Mägigorillad on ohustatud liik, neid on maailmas alles jäänud vaid tuhatkond. Läbi tihedate metsade ja bambusetihniku rännates suureneb põnevus, kui lõpuks näete gorillade perekonda.

Kui noored gorillad teie ümber tallavad ja tormavad, tunnetage nende primaatide inimlikku käitumist. See on intiimne pilk ühele meie lähimale metsikule sugulasele. Uganda, Rwanda ja Kongo DV pakuvad Virunga ja Bwindi läbitungimatutes rahvusparkides erakordset gorillade jälgimist.

“Suure viisiku” otsimine

Ükski Aafrika safari pole täielik ilma “suure viisiku” – lõvi, leopardi, ninasarviku, elevandi ja pühvli – märkamiseta. Need ikoonilised Aafrika loomad on fotosafari külastajate seas kõige nõutumad.

Masai Mara ja Krugeri rahvuspark pakuvad peaaegu garanteeritud suurte ulukite vaatlusi varahommikul ja hilisel pärastlõunal. Vaadates uhkust, kuidas lõvid varitsevad oma saaki või olla tunnistajaks hiiglaslike elevantide akaatsiapuud riisumisele, on mälestus, mis jääb igaveseks teie meeltesse.

Jõehobustest ja krokodillidest mööda sõitmas

Päikeseloojangu jõekruiis mööda Aafrika suuri veeteid toob teid lähedale Aafrika kõige surmavamatele, kuid samas laisematele elanikele – jõehobudele ja krokodele. Kui teie paat libiseb õrnalt mööda Chobe või Zambezi jõge, märkake kallastel peesitavaid hiiglaslikke krokodille, ähvardavaid kihvasid haigutavaid jõehobusid, saagiks sukelduvaid kalakotkaid ja oivalisi veelinde.

Jälgige jõehobuste nuusutamist, nurinat ja pritsimist, kui kuldne valgus loob maagilise atmosfääri. Vähesed kogemused on võrreldavad nende ohtlike metsaliste hõljumisega oma paadis vaid mõne jala kaugusel.

Suhtlemine harjunud metsloomadega

Mõned safarimajakesed pakuvad tänu harjumuspärasele kohalikule metsloomale erakordset suhtlust elusloodusega juba koduuksest. Nairobis asuvas Giraffe Manor'is pistavad Rothschildi kaelkirjakud pead läbi akende maiuste otsimiseks. Samburus asuvas Elephant Watch Campis tulevad salaküttide käest päästetud orvuks jäänud elevandid iga päev öömaja veesilmast jooma.

Lõuna-Aafrikas saab gepardeid paitada, elevantidega sõita ja isegi suurte valgehaidega puuris sukelduda. Need kord elus toimuvad kogemused loovad uskumatuid reisimälestusi, kui suhtlete Aafrika elusloodusega lähedalt.

Aafrika suurejoonelise linnustiku avastamine

Aafrika on oma kuulsast megafaunast vähem tuntud lindude paradiis, kus elab üle 2000 ainulaadse linnuliigi. Erksates värvides lilla rinnaga rull, kuninglik kalakotkas, kummitav nutt ja koomilised jaanalinnud on linnuvaatluse tipphetked.

Olge tunnistajaks põnevatele ornitoloogilistele nähtustele nagu flamingo õitsemine Nakuru järve ääres, kus miljonid flamingod muudavad järve roosaks paradiisiks, kui toitu on külluses. Või imestage Bouldersi rannal Cape pingviinide sünkroniseeritud kurameerimistantsu.

Avastades puutumatut metsikut loodust

Seiklege Aafrika kaugetesse kõrbetesse, mis on kaugel rahvahulgast ja avastage ajas kadunud maastikke. Makgadikgadi suurtel soolakatel puuduvad siia rändavad elupäästvad sebrad ja gnuud. Namiibia Namiibi kõrbe lõputud luited loovad vapustavaid fototaustasid.

Jälgige Kongo vesikonnas lopsakate vihmametsade kaudu madalsoo gorillasid ja metsaelevante. Aafrika parkide ja looduskaitsealade dramaatilised vulkaanid ja kuldsed savannid tagavad fenomenaalsed safarielamused, mis annavad kindlasti hanenaha.

Aafrika eluslooduse säilitamine

Paljud safarioperaatorid korraldavad looduskaitse- ja kogukonnaalgatusi, milles saate osaleda, et kaitsta Aafrika hapraid ökosüsteeme. &Beyondi Phinda kaitsealal jälgitakse ja kaitstakse ninasarvikuid nende musta ninasarviku levila laiendamise projekti raames. Turistid saavad kaitse eesmärgil ninasarvikuid jälgida ja viskama.

Wildlife ACTi EcoTraining kursused võimaldavad külastajatel õppida jälgimisoskusi metsloomade uurimiseks. Reisimise kombineerimine looduskaitsega on rahuldust pakkuv viis aidata kaasa Aafrika eluslooduse kaitsmisele tulevaste põlvkondade jooksul, saades samal ajal uusi vaatenurki.

Aafrika Safari reisikorraldaja valimine

Nii paljude valikute korral võib õige safarifirma valimine olla üle jõu käiv. Otsige väikese grupi ekskursioone koos kogenud juhiga. Sellised ettevõtted nagu Safari Ventures, Unforgettable Travel ja BrushBuck Tours pakuvad Lõuna- ja Ida-Aafrika ekskursioonidel erakordset metsloomade vaatamist.

Tippoperaatorid, nagu &Beyond ja Go2Africa, pakuvad eksklusiivset kontsessioonijuurdepääsu peamistes reservaatides. Nende osavad giidid pakuvad viietärnilist külalislahkust ja kohandatud kogemusi. Vaadake üle marsruudid, lugege arvustusi, esitage küsimusi ja vaadake lisamisi, et leida oma safariseikluse eesmärkide ja eelarve jaoks parim sobivus.

Spetsialistide juures broneerimine tagab sujuva reisilogistika, et saaksite keskenduda metsloomade avastamisele. Olge valmis põnevateks sõitudeks, võsamatkadeks, pisikestes lennukites lendamiseks laagrite vahel ja Aafrika tähistaeva all veedetud öödeks. Luksuslik Aafrika safari viib reisimise täiesti uuele tasemele, lubades aukartustäratavaid metsloomaga kohtumisi, mis kindlasti teie hinge segavad.

Scroll to Top